Wspomnienia z polsko-ukraińskich Andrzejek w Opolu

1 grudnia miał miejsce bardzo przyjemny wieczór w ramach cyklu VECHORNYCI: Andrzejki w klubokawiarni OPO w Opolu, którego organizatorami był Opolski Oddział Wojewódzki SWP-W oraz Fundacja HumanDoc i Stowarzyszenie Opolskie Dziouchy.Dziękujemy za współpracę!

W programie wieczoru były wróżby, lanie wosku przez klucz i inne zabawy andrzejkowe oraz , warsztaty z lalek motanek i talizmanów z naturalnych materiałów, a także opowieści o polskich i ukraińskich Andrzejkach, które wg. kalendarza juliańskiego przypadają 13 grudnia.

Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w zabawach i warsztatach. Radość na twarzach uczestników była dla nas bezcenna i doładowała nas pozytywną energią do dalszych działań.

Wydarzenie realizowaliśmy w ramach projektów Akcja integracja: spotkania tradycji dofinansowanego przez Urząd Miasta Opola oraz (O)polsko-ukraiński dialog tradycji współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego i objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz wsparciu partnera Fundacji HumanDoc – Mercy Corps

for. Jerzy Stemplewski, Daria Ogon