DNI GRUZJI  NA OPOLSZCZYŹNIE

23.11.2022  (środa)
18:00 spotkanie z Wojciechem Góreckim
Degustacja gruzińskich potraw
Pokonkursowa wystawa fotograficzna „Spotkania z Gruzją” 

Wojciech Górecki – reporter, analityk i historyk specjalizujący się w tematyce Kaukazu
i Azji Centralnej. Zadebiutował w 1986 roku na łamach „Sztandaru Młodych”. Współpracował m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Życiem Warszawy”, „Rzeczpospolitą”, „Więzią”, „Res Publicą Nową” i „Tygodnikiem Powszechnym”. Był członkiem zespołu redakcyjnego „Tygla Kultury”, stale współpracuje z „Nową Europą Wschodnią”. W latach 2002–2007 pierwszy sekretarz, a następnie radca w Ambasadzie RP w Baku. Był ekspertem misji UE badającej okoliczności wojny w Gruzji w 2008 roku. Pracuje w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia w Warszawie.

29.11.2022 (wtorek)
18:00 Spotkanie podróżnicze z Jackiem Michalskim „Na gruzińskich szlakach”
19:30 Warsztaty tańców gruzińskich z Mariami Melikidze
Degustacja gruzińskich smakołyków
Pokonkursowa wystawa fotograficzna  „Spotkania z Gruzją”

Jacek Michalski – pasjonat turystyki od zawsze, podróżnik, pilot wycieczek. Od 1982 roku członek Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich w Krakowie. Do tej pory zwiedził ponad 70 krajów Europy, Azji i Afryki, głównie w trakcie dłuższych wyjazdów trampingowych i trekkingów. Od roku 2000 łączy przyjemne z pożytecznym, prowadząc własną firmę turystyczną Turystyka i Góry. Ma w swojej ofercie kilkanaście propozycji tras po Europie oraz po Polsce. Wyjazdy organizowane są często na konkretne zamówienie, dzięki temu program można dowolnie modyfikować w zależności od wymagań i możliwości finansowych klienta. Prowadzi też prelekcje o tematyce podróżniczej.

Wydarzenie jest współfinansowane z środków Samorządu Województwa Opolskiego oraz objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Zapraszamy do namiotu w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. Piastowska 20.  

Link do wydarzenia na FB:

https://fb.me/e/6RshAf0bh