Wizyta uczniów i nauczycieli Polskiej Sobotniej Szkoły w Borysławiu

W dniach od 26 czerwca do 6 lipca br. na zaproszenie prezydenta Romana Szełemeja na wakacjach w Wałbrzychu gościła 30 osobowa grupa uczniów i nauczycieli Polskiej Sobotniej Szkoły w Borysławiu. Organizatorzy  ich pobytu przygotowali bogaty program.  Młodzież zwiedziła miasto Wałbrzych, zamek Książ, stado ogierów w Książu, palmiarnię, Centrum Nauki  i Kultury  „ Stara Kopalnia”, Jedlinę Zdrój, Mokrzeszów, Świdnicę, Wrocław, wrocławski ogród  zoologiczny.

Od wielu lat oddział wałbrzyski SWP-W współuczestniczy w organizacji  letniego wypoczynku dzieci z Borysławia. Tradycją jest, że młodzież  z Borysławia goszczona jest w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa . W tym roku podejmowani byli przez  rektora  PWSZ JE dr hab. Jerzym Jurkiem . Organizatorem spotkania był Jan Zwierko – Kanclerz PWSZ ( członek zarządu oddziału wałbrzyskiego SWP-W).

W przededniu wyjazdu młodzi borysławianie goszczeni byli przez wspólnotę parafialną  Parafii Rzymsko – Katolickiej  Św. Rodziny w dzielnicy Biały Kamień, gospodarzem spotkania był ks. proboszcz Mirosław Krasnowski.