Spotkanie autorskie z prof. S.S.Nicieją

20 lutego 2015 o godz. 17.00 w Galerii Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu odbędzie spotkanie autorskie z profesorem STANISAWEM SAWOMIREM NICIEJĄ.

Tegoroczne spotkanie z Profesorem Stanisławem Sławomirem NICIEJĄ połączonej jest z promocją V tomu „ Kresowej Atlantydy„

„Kresowa Atlantyda” autorstwa prof. Stanisława Niciei to zamierzenie imponujące. Z wydanych dotychczas czterech tomów, które przeczytałem z niesłabnącym zainteresowaniem jeden po drugim, wyłania się nie tylko gospodarczy, społeczny,demograficzny obraz kresowych miast i miasteczek dawnych polskich ziem, lecz nade wszystko ich rola w polskiej kulturze, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. W tym obrazie poczesne miejsce zajmują wybitne osobistości, niekiedy pionierzy cywilizacyjnych przedsięwzięć, czy nawet całe rodziny i rody, których losy nierzadko splatają się znacząco w powojenną rzeczywistość aż do czasów nam współczesnych. Słowem, obraz to niezwykle ważny dla polskich dziejów w tym tragizmu towarzyszącego tym dziejom.

Wiesław Myśliwski – wybitny pisarz, dwukrotny laureat Nagrody Nike

W 2010 roku zostały zainicjowane autorskie spotkania z Panem Profesorem. Pomysłodawcami kolejnych spotkań były: Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód i Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Borysławia. Organizatorem tegorocznego V spotkania jest dyrektor Wałbrzyskiej Biblioteki pod Atlantami Pani Renata Nowicka.