Podsumowanie Eliminacji Regionalnych VII Międzynarodowego Festiwalu – Anna German – 2020 r

Koncert piosenek z repertuaru Anny German, Białego Anioła 17 października w Białymstoku i 18 października 2020 r. w Bielsku Podlaskim przeniósł słuchaczy w świat klasycznej piosenki, w niezwykłych aranżacjach młodych artystów z województwa podlaskiego i innych miast Polski.
Głównym celem i misją tego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej – Anny German oraz znalezienie muzycznych talentów, wykreowanie sceny debiutów, twórców zafascynowanych dobrą piosenką z wartościowym tekstem.
Organizatorem konkursu w Białymstoku i koncertów jest Podlaski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód przy współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku, Podlaskim Instytutem Kultury,  Bielskim Domem Kultury w Bielsku Podlaskim oraz Ligą Kobiet Polskich.
Laureaci kategorii konkursowej Eliminacji Regionalnych VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German
I m. Maria Martyniuk z utworem „Jesteś moją miłością”
II m. Izabela Karczewska z utworem „Jedna chwila wystarczyła”
III m. Izabela Wyszyńska z utworem „Pomyśl o mnie”
W kategorii pozakonkursowej Jury
– dr hab. Marta Wróblewska (przewodnicząca) – mgr Hanna Różankiewicz – mgr Maciej Falkiewicz przyznało:
I m. Julia Borowik z utworem „Stanęliśmy nad jeziorem”
II m. Patrycja Piech z utworem „Tańczące Eurydyki”
III m. Dorota Anna Rosłaniec z utworem „A jeżeli mnie pokochasz”
Pierwszą nagrodę w kategorii konkursowej ufundował Prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód – Pan Józef Bryll,
Pierwszą nagrodę w kategorii pozakonkursowej ufundował rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Robert W. Ciborowski
Zadanie współfinansowane ze środków województwa podlaskiego, dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białystok, Miasta Bielsk Podlaski.  VII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.                                                                                                                   Festiwal wsparli również POLSTAR-CYNKOWANIE OGNIOWE w Czarnej Białostockiej, PSS SPOŁEM BIAŁYSTOK, BIAWAR, SAMASZ, BANK SPÓŁDZIELCZY W BRAŃSKU, MARK-BUD, UNIBEP, PIMAR-PLASTICS, MPO BIAŁYSTOK, YUNIVERSAL PODLASKI, PZM- PODLASKI ZWIĄZEK MOTOROWY, KART, FATBET, ASTWA, PSS SPOŁEM BIELSK PODLASKI.
Partnerzy medialni: TVP3 BIAŁYSTOK, POLSKIE RADIO BIAŁYSTOK, Radio JARD, Radio Racja, Kurier Poranny, bia24.
Gratulujemy tegorocznym laureatom i wszystkim uczestnikom Eliminacji Regionalnych, życzymy, aby ogromna muzyczna skarbnica Anny German była niewyczerpalnym źródłem tworzenia – piękna i dobra zaklętego na pięciolinii wzruszeń, w dalszych dokonaniach artystycznych.  
Koncert Galowy w Białymstoku można zobaczyć na kanale YouTube oraz Facebooku.
Nagrania w plenerze i w studio ścieżki dźwiękowej i filmu do VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German odbyło się we wrześniu br. W Warszawie.
Emisja filmu odbędzie się 23 listopada br. O godz. 19.00 na kanale YouTube https://youtu.be/15QcahhkW5A oraz Facebooku Festiwalu.