OSTATNI TEGOROCZNY AKCENT „SPUTNIKA NAD OPOLSZCZYZNĄ”

W dniu 28. października br. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach, zakończono drugą cześć programu „Sputnika nad Opolszczyzną 2020”.

Program imprezy obejmował:

–       Prezentacja prac ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Wielka Rosja w małym kadrze”;

–        Pokaz filmu „Lato” w reżyserii Kiriłła Sieriebriennikowa dla młodzieży z Zespołu Szkół Mechanicznych i Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach;

–       Prezentacja wystawy fotograficznej, w której autorami byli uczniowie głubczyckich szkół,  uczestnicy wyjazdu w marcu br. do Kaliningradu i Moskwy, którą organizowała Daria Ogon, Wiceprezes Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód;

      –        Powołane Jury po ocenie prac konkursu „Wielka Rosja w małym kadrze” edycja szkolna w    ramach ach projektu „Sputnik nad Opolszczyzną” przyznało 4 nagrody i dwa wyróżnienia;

I miejsce w konkursie otrzymała Natalia Lechun, II miejsce – Robert Lang i Aleksandra Kobeluch, III miejsce – Katarzyna Lipińska, i dwa wyróżnienia dla nauczycieli, organizatorek wycieczki – Krystyny Koziary i Małgorzaty Wanickiej.

–        Prezentacja zdjęć z wycieczki marcowej do Kaliningradu i Moskwy wykonana przez autora Roberta Langa;

          –    Wręczenie laureatom nagród ufundowanych przez Marszałka Województwa Opolskiego i Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód przez Darię Ogon Wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego.

Organizatorami całego przedsięwzięcia „Sputnik nad Opolszczyzną” był Opolski Oddział Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód, Stowarzyszenie Opolskie Lamy, Koło Naukowe Kultury Rosyjskiej Uniwersytetu Opolskiego, Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego.

Mimo ograniczeń korona-wirusowych, wszystkie założenia programowe zostały wykonane zarówno dla dorosłych,  młodzieży i dzieci zainteresowanych filmami i kulturą rosyjską. Jest powszechne życzenie aby w przyszłym roku ”Sputnik” znalazł się nad Opolszczyzną, co wprowadzimy do programu naszych działań w 2021 roku.