Koncert pt „Projekt Volodia”

W niedzielę 25.10.2015 r. w sali Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się koncert specjalny – „Projekt Volodia”, zorganizowany z okazji 35 rocznicy śmierci Włodzimierza Wysockiego. Koncert objęty został patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja. Organizatorem koncertu był Oddział Wałbrzyski Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód, a Partnerem Zespól „Projekt Volodia”.
W koncercie udział wzięli: Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa, Bogdan Bińczak – akordeon, vinofon, instrumenty perkusyjne, Robert Gawron – gitara flamenco, banjo, ukulele, Jakub Persona – perkusja i Marek „Stingu” Popów – gitara elektryczna. Zespół zaprezentował nowoczesne aranżacje kultowych utworów legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego.

Projekt Volodia wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”.

Wokalista zaprosił do projektu muzyków z różnych wrocławskich zespołów grających na co dzień jazz, rock, flamenco oraz blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia. Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, perkusją i akordeonem.

Uniwersalność muzyki zespołu pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów Wysockiego pamiętających jego występy „na żywo”. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, m.in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych oraz podczas koncertów plenerowych. W 2011 r. koncert Projeku Volodia transmitowany był w radiowej Trójce ze Studia im A. Osieckiej.

Organizatorzy Projekty składają serdecznie podziękowanie pani Elżbiecie Łaganowskiej – dyrektor Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu za wsparcie i sprawną organizację koncertu.