Koncert PLANETA ANNA

W sobotę 10 czerwca w Mieroszowskim Centrum Kultury odbył się koncert w wykonaniu Laureatów V Białoruskiego Festiwalu Piosenek Anny German pt. „Planeta Anna”.

 

Organizatorami koncertu byli: Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód oddział w Wałbrzychu, Centrum Kultury w Mieroszowie oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Koncert pełen wzruszeń, wspomnień o niezwykłej piosenkarce Annie German przyciągnął całą salą słuchaczy, owacjom na stojąco nie było końca.
Zgromadzeni w Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego mogli usłyszeć między innymi utwory: „Człowieczy los”, Tańczące Eurydyki”, „Wróc do Sorrento”, „Tylko raz w roku kwitną sady”, „Nadzieja” i wiele innych. Wszystkie piosenki Anny German zaprezentowane były w oryginalnych aranżacjach i zostały wykonane w języku polskim, rosyjskim i włoskim przez Anastazję Subocz, Halinę Sokolnik, Krystynę Burak, Julię Skurko, zespół wokalny „Wszystko w porządku”, Nadzieję Brońską, Iwana Iliczowa, duet „Wspólna Wędrówka”, a wszystkim przygrywał zespół „Ars Longa”.
Słuchaczy przywitał z-ca burmistrza Mieroszowa Rafał Dzimira, który wyraził ogromną wdzięczność za przyjazd wszystkich artystów i życzył udanego odbioru i niezwykłych przeżyć, bo przecież koncert – to swoista gra duszy… Koncert zamknął Leszek Solarek – prezes Oddziału Wałbrzyskiego SWP-W, który serdecznie podziękował władzom Mieroszowa, Mieroszowskiego Centrum Kultury, Ośrodkowi Kultury i Sztuki we Wrocławiu , partnerom, którym dzięki wsparciu możliwe było zorganizowanie koncertu.Pan Solarek poinformował uczestników koncertu, że działanie to zostało dofinansowane zw środków Sejmiku Województwa Dolnośląskiego .

Ogromne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu, oprawę oraz Marinie Towarnickiej i Witalijowi Aleszkiewiczowi za organizację Festiwalu.