Dni Kultury Kresowej – koncert w Teatrze Zdrojowym Szczawno Zdrój

Liczna reprezentacja zespołów polskich z Mińska i Grodna zagościła w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju na koncercie „ Serce Kresów”. Koncert był kontynuacją tematu historii i kultury polskich Kresów zapoczątkowanego w ubiegłym roku projektem Dolnośląska Stolica Kultury.

Organizatorami koncertu było Stowarzyszenie Współpracy Polska Wschód i Powiat Wałbrzyski.

Koncert otwarli :Aneta Błażkiewicz i Leszek Solarek witając zaproszonych gości, publiczność i wykonawców.
Na deskach Teatru Zdrojowego zaprezentowali się artyści na co dzień związani z organizacjami polonijnymi na Białorusi. Zespół Tańca Ludowego Kontrasty, Zespół Tęcza, Zespół Biedronki, Chór Majowy Kwiat, Trio WitaM. Koncert poruszył serca mieszkających na Ziemi wałbrzyskiej Kresowiaków, którzy mogli powrócić „ daleko, daleko, za Bugiem, daleko, w kraj rodzinny Matki mej…” Wzruszające piosenki wypełniły salę Teatru Zdrojowego po brzegi.

 

Za obecność na koncercie wszystkim zebranym dziękowali Jacek Ciechura – Sarosta Wałbrzyski ,  Leszek Solarek  –  Prezes Oddziału Wałbrzyskiego SWP-W. Finałowa piosenka „ Hej Sokoły” odśpiewania przez wszystkich wykonawców koncertu dopełniła wyjątkowość wieczoru.

Prezes Leszek Solarek dziękując wszystkim wykonawcom szczególne słowa podziękowań skierował do kierownika artystycznego koncertu Pani Mariny Towarnickiej piosenkarki, animatorki kultury polskiej na Białorusi oraz dyrekcji Teatru Zdrojowego.

Oprc.M.Sol.