Dzień z kulturą i książką Gruzji

W dniu 26.11.2015 Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, wraz z Ambasadą Gruzji w Rzeczpospolitej Polskiej oraz Stowarzyszeniem Współpracy POLSKA-WSCHÓD Mazowiecki Oddział Wojewódzki zorganizowała „Dzień z Kulturą i Książką Gruzji. Część I”. Spotkanie miało na celu przybliżyć czytelnikom historię, kulturę, sztukę oraz zwyczaje tego wspaniałego kraju.
Tradycyjnie, licznie zgromadzonych gości powitali Pani Mirosława Majewska – Dyrektor Biblioteki i Pan Ryszard Tomalak – Prezes Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.

Wydarzenie to składało się z części porannej skierowanej do najmłodszych oraz części wieczornej.

Podczas porannej sesji dzieci z Przedszkola nr 384 mogły wysłuchać ciekawej opowieści z wyprawy do Gruzji i przyjrzeć się z bliska ekwipunkowi, który towarzyszył turystom podczas wędrówki po górach. Dzieci z zaciekawieniem eksplorowały namiot a dzięki kolekcji zdjęć, które pokazywała im prowadząca, Sylwia Alicka, mogły też przeżyć prywatną wyprawę po Gruzji w ich dziecięcej wyobraźni.

Część wieczorna składała się ze spotkania z przedstawicielką Ambasady Gruzji, panią Natalią Topchishvili, która na wstępie przekazała piękne albumy na rzecz Biblioteki oraz wystąpienia Giorgi Maglakelidze, który jest „chodzącą wizytówką Gruzji, znanej z życzliwości, gościnności i otwartości”. Ciekawostki, które przedstawił nasz gość, wzbogacone obrazami i wywiadami, a także fragmentami najnowszego przewodnika reportażowo-kulturowego jego autorstwa, nie pozwalają wątpić, że Gruzja to rzeczywiście „mały, lecz magiczny raj”

Wieczór został uwieńczony poczęstunkiem składającym się tradycyjnych przysmaków regionu przygotowanym przez Restaurację Georgia.