Działania oddziału podlaskiego SWP-W

Czlonkowie SWPW Podlaskiego Oddziału SWPW, oprócz spotkań wigilijnych i świątecznych w miesiącu  grudniu uczestniczyli w akcjach, kiermaszach i zbiórkach charytatywnych.

27 listopada 2022 r.  brali udział w 15 km spacerze w okolicach Czarnej Białostockiej i wsparli finansowo akcję „Tropem Bobra” – dla Olgi – Lawendowej Dziewczynki. W  okolicach Czarnej Białostockiej 76% obszaru w tej gminie stanowią tereny leśne i zielone wchodzące w skład kompleksu leśnego Puszcza Knyszyńska.
Oprócz pomocy i udziału w akcji – dla Olgi-Lawendowej Dziewczynki uczestnicy spędzili dzień w otoczeniu pięknej przyrody i w zacnym towarzystwie. Spacer odbył się z przebojowym Pawłem „Hulajnogą”. Były też gry, zabawy, nagrody i rozmowy przy ognisku. Otrzymaliśmy też kalendarze na 2023 rok od nadleśnictwa, które zostały przekazane dla Polaków mieszkających w Grodnie.

W listopadzie i w grudniu w Białymstoku czlonkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w warsztatach artystycznych recyklingu drugie życie krawata i biżuterii.

Część przedmiotów przeznaczono na aukcję charytatywną – bożonarodzeniową, która odbyła się 11 grudnia w Auli Magna Pałacu Branickich i 17 grudnia w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Zdjęcia i materiały archiwum własne – SWPW Oddział Podlaski