Melodie dla Anny

“Melodie dla Anny” – koncert laureatów i gości Ogólnobiałoruskiego Konkursu im. Anny German w Mińsku odbędzie się 4 października o godz. 18.00 w CENTRUM NAUKI KEPLERA – PLANETARIUM WENUS w Zielonej Górze .

Koncert jest dedykowany przede wszystkim Annie German. W tym roku, 14 lutego, obchodziliśmy okrągłą, 85. rocznicę jej urodzin. Jest to również koncert wsparcia dla Laureatów Białoruskiego Festiwalu, którzy niestety nie mogą przyjechać do Polski. Do projektu „Melodie dla Anny” zostali zaproszeni młodzi artyści, laureaci z Białorusi, którzy mieszkają w tej chwili w Polsce oraz honorowi goście Festiwalu, którzy występowali w Mińsku.

W koncercie biorą udział:


Tatiana Trojanowska (Mińsk, Białoruś) – laureatka V Festiwalu piosenki Anny German “Eurydyka” w Mińsku​
Bożena Worono (Lida, Białoruś) – laureatka I nagrody Festiwalu im. Agnieszki Osieckiej w Mińsku i IV Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu
Paulina Raczkowska (Nowy Jork, USA) – W Stanach ukończyła muzykologię na uniwersytecie Aaron Copland School of Music. W ostatnim czasie wygrała nagrodę Prezydenta Miasta Opole na III Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz wyróżnienie za piosenkę autorską w IV Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Aleksander Kamedulski (Mediolan, Włochy) – laureat konkursu Akademii Sztuki Operowej w Miediolanie, absolwent Konserwatorium im. Claudio Abbado w Mediolanie, stypendysta Fundacji Księcia Liechtenstein. Mimo młodego wieku śpiewał w wielu prestiżowych ​ salach koncertowych Europy, m.in. w Pałacu Monaco w Paryżu, Zamku Królewskim w Warszawie, Società del Giardino w Mediolanie.

Oprócz laureatów zaproszeni są goście Festiwalu:
Nadzieja Brońska – 1 nagroda Międzynarodowego Festiwalu pamięci Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze (2007) oraz Festiwalu pieśni patriotycznej w Legionowie.
Agnieszka Babicz – honorowy gość Festiwalu, członek jury, śpiewająca aktorka, laureat międzynarodowego festiwalu “Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze.
Marek Ravski – honorowy gość Festiwalu, członek jury, pedagog, laureat wielu międzynarodowych festiwali.

Prowadzenie​ koncertu:
Aurelia Sobczak – aktorka i reżyser z Warszawy

Akompaniament :
Witali Oleszkiewicz — kierownik artystyczny Festiwalu, fortepian​, podkłady
Marina Towarnicka – Reżyser koncertów i organizator Festiwalu​