11 LISTOPADA 2020

Jak co roku nasze Stowarzyszenie aktywnie uczestniczy w obchodach Narodowego  Dnia Niepodległości. W tym roku nieco inaczej.  

Muzeum Niepodległości w Warszawie, Fundacja Polonia Union, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód we współpracy z partnerami zapraszają na uroczyste spotkanie historyczno-artystyczne on-line z okazji 102 Rocznicy odzyskania niepodległości.

Wydarzenie  organizowane jest w ramach obchodów  odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości, a inspiracją jego przeprowadzenia są wartości szczególnie ważne dla Polaków: suwerenność, dążenie do wolności, solidarność, braterstwo, poszanowanie godności i praw człowieka. Odzyskanie Niepodległości i państwowości przez Polskę w 1918 roku jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii narodu i stanowi okazję do radosnego świętowania i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego, budowania wspólnej Polski. Celem realizacji spotkania in-line jest poszerzenie świadomości odbiorców
 o dziejach odzyskania i odbudowy państwowości, co umacnia poczucie wspólnoty wszystkich Polaków w oparciu o wartości wpisane w tradycję. Program wydarzenia obejmuje koncert polskiej muzyki klasycznej i patriotycznej. Utwory wykonują: Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian, Aneta Skarżyński – mezzosopran, Witold Żołądkiewicz – baryton.

Transmisja on-line spotkania rozpocznie się w dniu 11 listopada 2020 r. o godzinie 10.00
i będzie od tego czasu udostępniona w sieci: kanał YouTube, Facebook, w witrynach internetowych współorganizatorów i partnerów wydarzenia.

Przeżyjmy to WSPÓLNIE! Serdecznie zapraszamy!