Zawody Okręgowe XLVI Olimpiady Języka Rosyjskiego w Okręgu Pomorskim w Gdańsku

7 marca w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku odbyły się zawody okregowe ХLVI Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół średnich województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.
W tym roku w Olimpiadzie wzięło udział 24 uczniów ze szkół średnich z Gdańska, Gdyni, Wejherowa , Kwidzyna, Słupska, Szczecina, Goleniowa.
W otwarciu Olimpiady uczestniczyli Attache Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Gdańsku Łuka Jezierski, dyrektor RCNK Jelena Wołgina, prezes Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Współpracy „Polska-Wschód” Anna Firlej.
Uroczyste ogłoszenie wyników i nagrodzenie wyróżnionych uczestników Olimpiady odbyło się 13 marca.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne prezenty od Stowarzyszenia Współpracy „Polska-Wschód” , Gdańskiego Klubu Biznesu, Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Urzędu Miasta Gdańska, Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Gdańsku i Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury.
Po zakończeniu uroczystości odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej, w którym wzięło udział 12 wykonawców z 6 szkół średnich z Gdańska i Gdyni.
Uczestnicy zaprezentowali po dwie wybrane przez siebie piosenki w języku rosyjskim. W programie konkursowym zabrzmiały piosenki z repertuaru Julii Sawiczewej, Anny German, Alsou, Zemfiry, MakSim i innych popularnych piosenkarzy.
Zwycięzcy konkursu piosenki otrzymali od RCNK w Gdańsku oraz Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Współpracy „Polska-Wschód” dyplomy i upominki.
Mirosława Rzodkiewicz
Sekretarz naukowy PKO OJR
w Gdańsku