XIX Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Sochi

XIX Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów # WFYS2017 odbędzie się w dniach 14-22 października 2017 r w Soczi w Rosji. Decyzja o organizacji wydarzenia została podjęta przez Światową Federację Młodzieży Demokratycznej (WFDY) i międzynarodowe organizacje studenckie na Międzynarodowym Spotkaniu Konsultacyjnym w sprawie 19 Festiwalu w dniu 7 lutego 2016 r.

Rosja była dwukrotnie gospodarzem Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów raz w roku 1957 i drugi w 1985. Rok 2017 jest szczególnie ważny ponieważ jest rokiem rocznicowym pierwszego Festiwalu, który miał miejsce w 1947 r.

Zachowując najlepsze tradycje festiwalowe, łącząc je z najważniejszymi trendami, Rosja ponownie będzie oczekuje na przedstawicieli wszystkich kontynentów!

Festiwal ma na celu umocnienie międzynarodowej społeczności młodzieżowej, wzmocnienie więzi międzynarodowych oraz promowanie współpracy międzynarodowej i międzykulturowej. Jednym z głównych celów nadchodzącego Festiwalu jest kształtowanie wspólnej wizji przyszłości przez młodych liderów z różnych krajów. Główną agendą obrad będzie program obejmujący 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

20 000  uczestników

5 000 wolontariuszy

150 krajów

 

Festiwal połączy ponad 20 000 młodych liderów ze 150 krajów. Platforma ma za zadanie skupić młodych liderów w wieku 18-35 lat z różnych dziedzin: przedstawicieli organizacji pozarządowych, dziennikarzy, młodzież twórczą i sportowców, pracowników, informatyków i inżynierów, a także liderów organizacji młodzieżowych, partii politycznych, liderów samorządów studenckich, naukowców, przedsiębiorców, a także rodaków i cudzoziemców uczących się języka rosyjskiego i wszystkich zainteresowanych kulturą rosyjską.

 

Rosja będzie gościć ponad 8 000 zagranicznych uczestników!

 

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę http://russia2017.com/.

Aby zapisać się na wydarzenie zapraszamy na stronę https://reg.russia2017.com/members.

Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia w mediach społecznościowych

Facebook (https://www.facebook.com/wfys2017),

Instagram (https://www.instagram.com/wfys2017/),

Twitter (https://twitter.com/wfys2017).

 

Do zobaczenia w Sochi!