X Jubileuszowa Aukcja Charytatywna

Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód po raz kolejny włączyło się w akcję charytatywną organizowaną przez Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. X Jubileuszowa Aukcja Charytatywna z której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla dzieci z Oddziału Hematologiczno – Onkologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego, odbyła się 17 października w Kielcach.
W trakcie tegorocznej aukcji, licytowane były między innymi: sztuka Teatru Ecce Homo dedykowana zwycięzcy i spotkanie z aktorem Janem Nowickim, hamak ręcznie wyplatany przez Indian z Wenezueli, weekend dla dwóch osób z wyżywieniem w hotelu SPA oraz książka i pamiątkowa moneta kanonizacyjna Jana Pawła II, podarowana przez marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa. Wieczór uświetnił recital wirtuoza gitary akustycznej Piotra Restka Resteckiego i koncert fortepianowy wenezuelskiego pianisty Alfredo Ovallesa. Aukcję poprowadził Tomasz Tomaszewski, dziennikarz Polsat Sport, a fanty zaprezentowała Patrycja Woźniak, kielecka modelka, która znalazła się na okładce tajlandzkiego „Vogue”.
Za pieniądze uzyskane w wyniku licytacji wyżej wymienionych przedmiotów oddział dziecięcej onkologii został wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny
Wśród patronów znaleźli się również m.in.: Patricia Beatriz Salas Ambasador Republiki Argentyńskiej, Pablo Scheiner Ambasador Wschodniej Republiki Urugwaju, Luis Gómez Urdaneta Ambasador Boliwariańskiej Republiki Wenezueli i marszałek Adam Jarubas.
Od 2005 roku aukcję organizuje Robert Biernacki, ambasador Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Za dochód z dotychczasowych licytacji udało się kupić dla Szpitala Dziecięcego wiele sprzętu w tym m.in: aparat EKG, kardiomonitor, stół chirurgiczny, mikroskop laboratoryjny, łóżko do przewozu chorych, analizator hematologiczny, wytrząsarkę laboratoryjną, fotele do pobierania krwi, pompy infuzyjne, wózki inwalidzkie z podstawkami do kroplówek, poduszki antyalergiczne, materace przeciwodleżynowe, lodówkę do przechowywania leków, telewizory do sal, stół do ping-ponga, gry edukacyjne i zabawki na świetlicę.
Organizatorem tegorocznej aukcji, obok Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty jest Agencja Reklamowa Blues Brothers.