Wystawa z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Dobra 2018″ w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego

Wystawa z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Dobra 2018” zawędrowała do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego

Wędrówka po Śląsku Opolskim wystawy obrazów 33 artystów, w tym 8 gości zagranicznych z Rosji, Niemiec, Białorusi,Japonii, Syrii i Ukrainy zawitała do holu Urzędu Marszałkowskiego. W otwarciu której uczestniczył Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła pod patronatem którego odbywał się plener w Dobrej.

W otwarciu wystawy uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód z Prezesem Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Eugeniuszem Brudkiewiczem.

Dotychczas wystawa była prezentowana w lipcu i sierpniu w Domu Kultury w Strzeleczkach, we wrześniu i październiku w Sali wystawienniczej Dworca Kolejowego Opole Główne.

Przez kolejny co najmniej miesiąc Opolanie i goście krajowi i zagraniczni będą mieli okazje obejrzeć w miejscu najczęściej odwiedzanym przez uczestników dziesiątków imprez organizowanych na terenie Urzędu Marszałkowskiego.

Organizatorzy corocznych plenerów malarskich z Dobrej i Kędzierzyna-Koźla stwarzają możliwości zapoznania się z interesującymi pracami artystów w różnych rejonach województwa opolskiego i budowania poprzez kulturę dobrosąsiedzkich stosunków z wybranymi krajami w Europie, Azji i Afryce.

Uczestnicy zwiedzający wymienioną wystawę malarską otrzymują katalog prezentujący autorów i ich obrazy wydany przez Opolski Oddział Związków Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa pod redakcją Martyny Sobolewskiej, a współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.

Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód nie tylko wspiera finansowo plenery, ale w plenerach corocznie uczestniczą artyści plastycy, członkowie Stowarzyszenia.

W styczniu rozpoczyna się zbliżona trasa prezentacji obrazów z VIII Międzynarodowego Spotkania Artystów Plastyków Kędzierzyn-Koźle 2018.