Spotkanie z podróżnikiem promującym w świecie nasze Stowarzyszenie.

Po odbyciu kolejnej podróży dookoła Afryki z logo Stowarzyszenia Współpracy Polska -Wschód na Toyocie w dniu 2 marca 2017 roku w  siedzibie Automobilklubu Polski odbyła się konferencja  prasowa znakomitego podróżnika Andrzeja Sochackiego „Szalonego Jędrka”.

W konferencji prasowej uczestniczył Józef Bryll Prezes SWP-W, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie tego typu działań dla promocji Polski i naszego Stowarzyszenia na świecie.

Była to Jego 8 podróż, 6 kontynent i 5 samochód, gdzie realizował swoje marzenia. Przejechał łącznie 42.200km i podróżował po Afryce 285 dni.

Andrzej Sochacki jest jednym z najciekawszych podróżników świata. Od 1973 roku mieszka w USA i tam nostryfikował dyplom. Genetycznie i z zamiłowania wagabunda, z wykształcenia magister agromechanizacji z pasją dziennikarską, w trakcie pisania pracy doktorskiej. Ma skończone 67 lat, rodowity Polak z Targówka, z polskim i amerykańskim obywatelstwem. O włóczędze marzył od dzieciństwa wędrując po Polsce, od młodości po Europie a od dojrzałości po całej planecie. Ten znany w świecie, nietypowy obieżyświat spędził w podróżach przeszło 12 lat ciekawego życia, gromadząc w bagażu wagabundy ponad 350.000 km i 163 zwiedzone kraje na sześciu kontynentach. Zawsze podróżuje z polską fantazją i orzełkiem na piersiach rozsławiając swoją Ojczyznę. Jędrek jest podróżnikiem, który w ośmiokrotnym solowym okrążeniu Ziemi posługiwał się różnymi środkami transportu (VW „garbus”, samolot, jacht, pociąg, dwa razy Harley Davidson, VW Caddy, VW Passat, Toyota Land Cruiser, Oldsmobile Cutlass Supreme S, Volvo 460, Mitsubishi Magna Sport, Toyota Corolla Kombi). Od 2008 roku wykonuje swoją najdłuższą – solową podróż życia tj. Objechanie świata po obrzeżach kontynentów. Przeznaczył na te przedsięwzięcia 10 lat.

Odbył również wiele pomniejszych podróży jak: – dookoła byłych „Demoludów” (Polska, NRD, Czechosłowacja, Węgry, Jugosławia, Rumunia i ZSRR) motocyklem MZ-250, – wokół Stanów Zjednoczonych przez 32 stany przygraniczne i dwa kanadyjskie samochodem Lincoln-Continental, – dookoła Karaibów przez 17 wysp-krajów mieszanym transportem, – po Ameryce Środkowej i Południowej samolotem, koleją i autobusem, – dookoła Skandynawii samochodem Mercedes, – po Alasce lub Hawajach mieszanym transportem, – czy dookoła Polski.

Podczas wspomnianej konferencji zapowiedział kolejną podróż po obrzeżach Azji. Nasze Stowarzyszenie udzieli podróżnikowi wsparcia w Jego zamiarach.