Przed nami XIV Festiwal „Wołodia pod Szczelińcem”

XIV Festiwal im. Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem” to pierwsza cykliczna impreza muzyczna w Polsce dedykowana twórczości  wybitnego barda, poety i aktora XX wieku. Organizowany  jest od 2011 roku .Wydarzenie to od lat przyciąga miłośników piosenki literackiej z całego kraju.

Jak twierdzą koneserzy  twórczości Włodzimierza Wysockiego  Festiwal „Wołodia pod Szczelińcem” to nie tylko uczta muzyczna, ale także ważne wydarzenie kulturowe, przypominające o wartościach, które były bliskie W. Wysockiemu. Dzięki takim inicjatywom jego twórczość wciąż żyje i inspiruje kolejne pokolenia.

Włodzimierz Wysocki był symbolem walki o demokrację, wolność i prawdę. Jego twórczość stała się inspiracją dla wielu ludzi walczących z reżimami, w tym z komunistycznym ustrojem w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego pieśni, będące ówczesnymi protest-songami, niosą uniwersalne przesłanie, które pozostaje aktualne do dziś, przypominając o podstawowych wartościach moralnych.

To Wysocki inspirował Polaków do walki z socjalistycznym reżimem w latach 80-tych, a jego utwory były inspiracją dla Jacka Kaczmarskiego, barda Solidarności. Jacek Kaczmarski, wzorując się na Wysockim, tworzył własne pieśni, które stały się głosem oporu przeciwko komunistycznej władzy.

W piątek, 19 lipca, koncerty w ramach festiwalu odbędą się na Rynku w Radkowie, a w sobotę, 20 lipca, w parkowej scenerii Gajowa. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

Ewa Błaszyk gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu

Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się niezwykle interesująco, a wśród wykonawców znajdą się: Ewa Błaszczyk, Andrzej „E-moll” Kowalczyk,Marcin Partyka, Evgen Malinowski, Wowa, Chwila Nieuwagi,  Szymon Podwin, Igor Jelinek & Stanisław Marinczenko, Michał Konstrat,  Agata Musiał.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

https://www.facebook.com/festiwal.wysockiego