Prywatne kontakty polsko-rosyjskie w czasach zarazy mają się dobrze! O projekcie „Zaktualizuj kontakty/обнови контакты”

Nie poddajemy się! Kontakty z Rosją można ciągle podtrzymywać mimo zamkniętych granic! Pomaga w tym nowy projekt „Zaktualizuj kontakty/обнови контакты” wymyślony przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Polega on na połączeniu się na internetowej platformie video  z dawnym znajomym lub przyjacielem z Rosji. Pozwala to odnowić nasze kontakty, szczególnie w tym trudnym okresie. Tematy rozmów to jak wygląda życie podczas epidemii w Rosji i w Polsce oraz jak można sobie radzić z narzuconą społeczną izolacją i koniecznością siedzenia w domu. Z nagranych konwersacji jest montowany  serial o tym ponadgranicznym moście kumpelskiego wsparcia w tych trudnych czasach.

            Wśród uczestników w akcji bierze również udział Daria Ogon – wiceprezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Rozmawia ona ze swoją przyjaciółką Cristiną Vladykiną z Permu, z którą się znają od 2013 r., kiedy to pisały wspólny projekt w konkursie Wymiany Młodzieży organizowanym też przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Od tego czasu spotykały się na zmianę w Polsce, Rosji, po której wspólnie jeździły też autostopem, a także na Ukrainie. Miały okazję spędzać też wspólnie święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Ostatni raz widziały się całkiem niedawno, bo 11 marca w Moskwie, podczas wyjazdu Darii do Rosji z wycieczką szkolną. Wtedy epidemia w naszych krajach dopiero się zaczynała, było po 22 stwierdzone przypadki zarówno w Polsce i w Rosji. Okazuje się jednak, że bardzo dużo się od tego czasu zmieniło. Rozmawiają o tym w pierwszym odcinku serialu, który można znaleźć na Facebooku oraz YouTubie:

Poza nimi rozmawiają także pozostałe cztery osoby Krasnodaru, Tomska oraz Bielsko-Białej i Makówki.

Ciągle mogą dołączyć do projektu kolejne pary polsko-rosyjskich znajomych, do czego serdecznie zachęcamy! Można napisać do organizatorów na Facebooku lub maila do jednej z koordynatorek Olimpii Bronowickiej: bronowicka@cprdip.pl

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2602002040077095/