Polsko-rosyjskie kontakty przyjacielskie coraz popularniejsze

Mimo że granice ciągle są zamknięte, sytuacja w Polsce i Rosji w związku z koronawirusem się nie poprawia, to jest to czas, żeby odnowić lub stale podtrzymywać kontakty z przyjaciółmi z zagranicy! Potwierdza to ciągle trwający projekt Centrum Polsko- Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia “Zaktualizuj kontakty/Обнови контакты”, polegający na stworzeniu serialu o wzajemnych relacjach, ze zmontowanych prywatnych rozmów uczestników na internetowej platformie Zoom.

Jakiś czas temu zamieszczaliśmy informację o jego pierwszym odcinku, od tego czasu pojawiło się kilka kolejnych (ukazują się co środę). W trzecim z nich udział wzięła ponownie Daria Ogon (wiceprezes Opolskiego Oddziału SWPW) z przyjaciółką Cristiną Vladykiną z Permu.

Każdy odcinek jest poświęcony innej tematyce. Drugi był o kondycji psychicznej w obecnej sytuacji, trzeci o tym jak znosić tę kwarantannę, o możliwościach spędzenia czasu i za czym tęsknimy. Czwarty natomiast o rodzinie, pracy i szkole w tym trudnym okresie. Oglądając te filmiki, okazuje się, że bardzo wiele możemy zrobić rzeczy wspólnie przez Internet. Poza szczerą, przyjacielską rozmową można m.in. razem pośpiewać, a nawet pograć w karty.

W przedsięwzięciu bierze udział coraz więcej osób. Są to uczestnicy rosyjscy z m.in. z Petersburga, Moskwy, Jekaterynburga, Tomska, Zielenogradksa oraz polscy z Białegostoku, Warszawy, Strzelna, Bełchatowa, Poznania oraz Opola.

Wszystkie odcinki można znaleźć tu: