Ocalić mogiłę pradziada od zapomnienia

Akcja pn. „Ocalić mogiłę pradziada od zapomnienia” stała się faktem dokonanym. Inicjatorką VI jak i poprzednich akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” i autorką Studia Wschód jest pani GRAŻYNA ORŁOWSKA-SONDEJ.
To dzięki jej osobistemu zaangażowaniu po raz VI , w dniach 8 – 18 lipca 2015 r. wyruszyła dolnośląska młodzież na niezwykłą przygodę – docierają do 85 Kresowych miast i wsi by ratować polskie cmentarze niszczejące za wschodnią granicą. Dla uczniów dolnośląskich szkół to wielka lekcja patriotyzmu, a zarazem poznania historii swoich rodzin i historii naszego narodu.
W tym roku na Kresy wyjechało 800 uczestników tej akcji, w tym również grupa uczniów ze szkół wałbrzyskich. Patronat na akcją sprawuje pani BEATA PAWŁOWICZ – Dolnośląska Kurator Oświaty. Tegoroczna akcja była organizowana była wspólnie z TV Wrocław.
Nas cieszy fakt, że oddział wałbrzyski SWP-W współdziałając ze Stowarzyszenie Miłośników Borysławia (miasta partnerskiego Wałbrzycha) oraz Gminą Wałbrzych wsparł uczestników tej akcji.