Konkurs fotograficzny „Wielka Rosja w małym kadrze”

Opolski Oddział Wojewódzki SWPW, Koło Naukowe Kultury Rosyjskiej UO, Stowarzyszenie Opolskie Lamy po raz szósty zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym „Wielka Rosja w małym kadrze” tym razem dodatkowo uzupełniając go podtytułem „Rosja z szuflady”. Pragniemy tym samym zachęcić do sięgnięcia do naszych fotograficznych wspomnień z podróży po bezkresnej Rosji.W konkursie może wziąć udział każdy. Skierowany jest zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i amatorów, w dowolnym wieku. Zdjęcia będą przyjmowane niezależnie od czasu ich wykonania. Każdy uczestnik, wysyłając zgłoszenie, zobowiązuje się przestrzegać regulaminu.Fotografie powinny być powiązane z szeroko rozumianą Rosją. Zachęcamy do wspomnienia podróży do Rosji i spotkania z jej kulturą. Może to być np. architektura, portret, krajobraz, zdjęcie reportażowe, przedstawienie życia codziennego mieszkańców Rosji, relacje polsko-rosyjskie, wspomnienia z podróży, wakacji, itp. Zgłoszone prace nie mogą być fotomontażami.
Zgłoszenia odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną – na adres knkr.uo@gmail.com
W tytule e-maila należy wpisać: Konkurs fotograficzny Sputnik 2021, a w treści wiadomości: imię, nazwisko, numer telefonu oraz informacje o zdjęciach (kiedy i gdzie zostały zrobione, mile widziany krótki opis).
Na wskazany adres mailowy należy przesłać plik ze zdjęciem podpisany nazwiskiem uczestnika i numerem pracy (np. kowalski_1) w formacie .jpg bądź .tiff i w rozdzielczości 300 dpi. Zdjęcia niespełniające wymogów jakościowych nie będą mogły być zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace.

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2021 roku!
Następnie jury wybierze najlepsze prace oraz powstanie wystawa pokonkursowa, do zobaczenia w kinie Meduza podczas VI „Sputnika nad Opolem”.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!