Konferencja w Katowicach z udziałem Ambasadora Białorusi

18 maja, w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, z inicjatywy Izby i Śląskiego oddziału naszego Stowarzyszenia, odbyła się Konferencja „Wymiana handlowa z Białorusią, inwestycje i prywatyzacja”. Kilkudziesięciu uczestników spotkania wysłuchało informacji przedstawionych przez: JE Ambasadora Republiki Białoruś – Aleksandra Averyanova, Radcę Ministra Ambasady – Igora Sekretę, prezesa Polsko-Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej – Kazimierza Zdunowskiego, dyrektora Centrum Informacji SWP-W – Zbigniewa Berezę oraz przedsiębiorca ze Śląska, który jest inwestorem na Białorusi – Jerzy Woźniak.
Spotkanie otworzył i podsumował prezes Regionalnej Izby Gospodarczej – Tadeusz Donocik, a dyskusję moderował prezes Oddziału Śląskiego – Marek Rasiński. Wśród uczestników spotkania był także członek Zarządu Województwa Śląskiego – Kazimierz Karolczak, który przed Konferencją spotkał się z na odrębnych rozmowach z ambasadorem A. Averyanovem i radcą I. Sekretą.
Z wystąpień prelegentów oraz z dyskusji jednoznacznie wynika, że Białoruś jest atrakcyjnym, choć słabo znanym, rynkiem dla wzajemnie korzystnej wymiany towarowej oraz miejscem do bezpiecznych inwestycji.

Informacja o konferencji w mediach:

TVP Katowice
Samorząd Województwa Śląskiego
Info Katowice
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
naszbiznes24.pl