Koncert Piosenki Anny German – Białystok

Koncert Galowy 15 czerwca 2019 r. w Białymstoku godz 17.00

Szukamy nowych talentów!
Młodych ludzi zafascynowanych dobrą piosenką z wartościowym tekstem zapraszamy do udziału w VI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Anna German”.

Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja 2019 r. na adres swpw.bialystok@wp.pl lub annagermanfestiwal@gmail.com . Organizatorzy zachęcają także do kontaktu telefonicznego pod numerami: 660 290 633, 505 171 688
Eliminacje regionalne odbędą się 15 czerwca w Spodkach WOAK przy ul. Św. Rocha 14 w Białymstoku. Regulamin eliminacji, formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie inne informacje zostaną przesłane osobom zainteresowanym po kontakcie mailowym bądź też telefonicznym z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód oraz będą do pobrania na stronie www.swpw.eu.
Do udziału w festiwalu mogą zgłaszać się osoby z województwa podlaskiego, w wieku od 18. do 28. lat. Wystarczy jedna piosenka!
Oprócz głównego konkursu przewidziana jest również kategoria pozakonkursowa, w której mogą zaprezentować się osoby poniżej 18. roku życia lub które mają więcej niż 28 lat, z całego kraju, osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa.
Głównym założeniem i misją Festiwalu jest prezentacja fenomenalnego wzorca muzycznego, jakim była twórczość Anny German. Dążeniem organizatorów konkursu jest wykreowanie sceny debiutów, przyszłych artystów inspirujących się i nawiązujących do najlepszych wzorów muzyki rozrywkowej. Laureat eliminacji regionalnych weźmie udział w finale Festiwalu, w Warszawie.
Organizatorem regionalnych eliminacji festiwalu jest Podlaski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód, a współorganizatorami: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku oraz Liga Kobiet Polskich.
Anna German – polska piosenkarka, kompozytorka, aktorka. Laureatka festiwali m.in. w Monte Carlo, Neapolu, Cannes, Ostendzie, Sopocie czy w Opolu. Była pierwszą Polką, która wystąpiła na festiwalu w San Remo. Występowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Portugalii, Włoszech, na Węgrzech, w Mongolii, NRD, RFN, CSRS oraz ZSRR. Śpiewała w siedmiu językach: polskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, angielskim i po łacinie, wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim.
SWPW Oddział Podlaski

Serdecznie zapraszamy !