Koncert „ Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina” – Mieroszów

Koncert „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”, który odbył się 24 czerwca 2018 w ramach Dni Kultury Kresowej – działania pilotowanego przez Ośrodek Kultury i Sztuki – Instytucję Kultury Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu i został zorganizowany przez; Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, Oddział Wałbrzyski SWP-W w Wałbrzychu i Mieroszowskie Centrum Kultury.

Było to niezwykłe wydarzenie artystyczne i nawet mistrzostwa świata w piłce nożnej nie przeszkodziły nam w zgromadzeniu w MCK licznie zgromadzonej publiczności, która szczodrze nagradzała gromkimi brawami wykonawców koncertu, którego wykonawcami były zespoły polonijne z Białorusi. Przyjechały one    z repertuarem patriotyczny – dedykowanym 100 – leciu odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Koncert otworzył Leszek Solarek – prezes Oddziału SWP-W w Wałbrzychu wspólnie z Mariną Towarnicką – Prezesem Klubu Miłośników Kultury Polskiej i Białoruskiej w Mińsku przywitali przybyłych na koncert widzów oraz Rafała Dziemirę – zastępcę Burmistrza Mieroszowa, Marię Chmielnicką – Przewodniczącą Rady Miejskiej w Mieroszowie, Barbarę Woźniak – dyrektor MCK.

Koncert został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.