Gala festiwalu piosenki białoruskiej

BTSK Białoruskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne było organizatorem koncertu, który odbył się 6 listopada 2022 r. w Auli Koncertowej Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Gala festiwalu piosenki białoruskiej z udziałem laureatów zakończyła edycję ogólnopolskiego festiwalu  „Piosenka Białoruska”. To jedna z największych imprez kulturalnych w środowisku mniejszości białoruskiej w Polsce. 

➡️

Przedstawiciele SWPW Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego uczestniczyli w koncercie, w imieniu członka Zarządu Głównego i Prezesa Podlaskiego SWPW Witalisa Kuryłowicza – Agnieszka Nazaruk – Zdanuczyk – Wiceprezes, oraz członkowie dwóch kół.

➡️

Podczas wydarzenia zaprezentowali się znakomici laureaci XXIX edycji Festiwalu. Wśród wykonawców i zaproszonych gości mogliśmy zobaczyć i usłyszeć również laureatki Eliminacji Regionalnych IX Miedzynarodowego Festiwalu Piosenki „Anna German” w Białymstoku m. in. Zofię Filipiuk – laureatkę I m w kat. pozakonkursowej i Aleksandrę Ostapczuk laureatkę III m w kat. konkursowej (18-28 lat).

➡️

Koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem oraz występem bardzo lubianego zespołu z Podlasia „AS”