Dni Kultur Słowiańskich w Opolu

W ramach Dni Kultur Słowiańskich, które odbyły się na Uniwersytecie Opolskim miały miejsce bardzo ciekawe prezentacje i wystąpienia popularyzujące kulturę państw słowiańskich.

Wśród nich prezentacja „Ласкаво просимо на Україну. Ukraina znana i mniej znana”, którą przygotowali i zaprezentowali ukraińscy studenci III roku języków obcych w turystyce. Opiekunem grupy jest dr Irena Danecka, wiceprezes Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.

Studenci w swojej prezentacji zachęcali do odwiedzenia Ukrainy prezentując jej ciekawe, warte zobaczenia, miejsca. Zapoznali widzów także z tradycyjną kuchnią, kulturą i ofertą turystyczną (spa, uzdrowiska, ośrodki narciarskie). Była także nauka podstawowych słówek ukraińskich, które mogą przydać się turystom podczas wizyty na Ukrainie, a także karaoke ukraińskie. W spotkaniu uczestniczyła Elżbieta Roehr, wiceprezes Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Organizatorami Dni Kultur Słowiańskich był Uniwersytet Opolski i Opolski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy-Polska Wschód.