70. rocznica wyzwolenia Warszawy

W ramach obchodów 70. Rocznicy wyzwolenia Warszawy, w dniu 16 stycznia w RONiK w Warszawie odbyła się uroczysta Akademia. Uczestniczyli w niej weterani walk o Warszawę, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, na czele z ambasadorami Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Armenii i Azerbejdżanu oraz liczni mieszkańcy stolicy, w tym młodzież studencka i członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód i Stowarzyszenia Współpracy Polska-Rosja.
Referaty okolicznościowe wygłosili: Ambasador Federacji Rosyjskiej Sergiej Andrejew i komandor Józef Czerwiński – uczestnik walk o Warszawę. W części artystycznej wystąpili znani polscy i rosyjscy artyści.
17 stycznia, przedstawiciele centralnych władz państwowych i samorządowych województwa mazowieckiego i stolicy, korpusu dyplomatycznego oraz bardzo licznych organizacji pozarządowych, w tym naszego Stowarzyszenia, złożyli wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza i Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Armii Czerwonej w Warszawie.
Podobne uroczystości odbyły się 16 stycznia w Radomiu.
Współorganizatorem obchodów 70-lecia wyzwolenia Warszawy był Zarząd Krajowy Oddział Mazowiecki Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód i Stowarzyszenia Współpracy Polska-Rosja.