20 lat Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W pierwszych dniach października w podwojach  Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa społeczność  Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wałbrzychu świętowała swój Jubileusz XX – lecia istnienia.

To jeden z najdłużej funkcjonujących uniwersytetów na Dolnym Śląsku. Cieszy nas fakt, że jest to nasz strategiczny parter. Niemalże od samego początku  jego istnienia  podjęliśmy z nimi współpracę. Zainaugurowaliśmy ją wystawą prezentującą chińskie kostiumy mniejszości narodowych  -2004 rok.  W kolejnych latach uczestniczyliśmy w realizacji wspólnych projektów, a były to „Śledziki organizacji pozarządowych” czy prezentacja bloków tematycznych nt.  o Gruzji, Kazachstanie. Słuchacze Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku aktywnie uczestniczyli w organizowanych przez nasz oddział koncertach piosenki Anny German oraz w kolejnych edycjach Gali Kresowych.

Za dotychczasową współpracę całej społeczności SUT serdeczne dziękujemy, Kierownictwu Uniwersytetu życzymy kolejnych jubileuszy oraz  sukcesów w działalności.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Teresy Ziegler założycielce Sudeckiego Uniwersytetu -obecnie prezes Fundacji Sudecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.