Warsztaty „Cała sala śpiewa z nami” w Krośnie

W dniu 20 lipca w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie odbyły się warsztaty pod tytułem „Cała sala śpiewa z nami” organizowane w ramach projektu Srebrny Uniwersytet Ligi Kobiet Polskich, dofinansowanego przez MRPiPS z Programu ASOS – Aktywizacja Społeczna Osób Starszych.

Współorganizatorami przedsięwzięcia były: Podkarpacki Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód oraz Centrum Integracji Społecznej w Krośnie.

Pierwsza część były to warsztaty wokalne i z pracy nad głosem prowadzone przez Maję Helbert, przy akompaniamencie pianisty  Dariusza Stokowca. Podczas warsztatów poruszono zagadnienia: Co to jest głos? Aspekt biologiczny i psychologiczny, Głos w mowie a emocje, Dykcja, Postawa, Oddech, Głos biały i operowy – warsztaty prowadzone były w lekki i przystępny sposób dla słuchaczy.

W drugiej części odbył się recital Sylwii Zelek zdobywczyni I miejsca w krajowych eliminacjach, która wywalczyła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Estradowej Piosenki „Witebsk 2018” organizowanym co roku na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk „Słowiański Bazar” w Witebsku odbywającym się w dniach 9-16 lipca w Witebsku. Sylwia śpiewała utwory Anny German.

Uczestnicy warsztatów dostali wydrukowane materiały na warsztaty (folder i inne upominki), a w trakcie warsztatów odbyło się losowanie w którym jedna z uczestniczek wygrała zaproszenie dla 2 osób na imprezę sylwestrową w pięknym hotelu w dniach od 31 grudnia do 1 stycznia – Serdecznie Gratulujemy!