Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Krośnie

12 czerwca odbył się piknik rodzinny dla uczniów ze szkoły podstawowej numer 15 w Krośnie. Pomimo pochmurnego nieba piknik był pełen uśmiechów, zabawy i pysznego jedzenia, organizatorzy mają nadzieję że stanowił doskonałą okazję do stworzenia wspomnień, które będą cieszyć przez wiele lat. Jak podkreśla Gabriel Zajdel Prezes Naszego oddziału podkarpackiego i Przewodniczący Rady Rodziców, piknik został zrealizowany dzięki szerokiej współpracy nauczycieli, rodziców i wielu lokalnych firm, które przekazały nagrody na konkursy, czy po prostu kiełbasę na grilla. Piknik odbył się jak co roku na terenie przyległym do budynku szkoły. Oprócz pysznych przekąsek serwowanych przez rodziców i nauczycieli, uczestnicy mieli okazję poznać pracę Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, przejść kurs pierwszej pomocy czy po prostu poskakać na dmuchańcach lub powspinać się na ściance wspinaczkowej.

W pikniku wzięli udział żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Krosna, pracownicy Służby Więziennej, studentki i studenci z PANS Krosno, oraz uczennice i uczniowie II LO w Krośnie.

Spotkanie z przedstawicielami służb działających na rzecz bezpieczeństwa miało na celu pomóc dzieciom zrozumieć i docenić służbę wojskową oraz rolę, jaką pełnią żołnierze w społeczeństwie. Dzieci miały okazję poznać różne aspekty życia wojskowego, takie jak dyscyplina, bezpieczeństwo i patriotyzm. Co więcej może być inspirujące dla dzieci. Mogą zobaczyć, jakie wartości, umiejętności i poświęcenie są potrzebne, aby służyć w wojsku, straży pożarnej czy służbie więziennej. 

Program pikniku wypełniony był atrakcjami dla wszystkich, występy na żywo, wspólny taniec, śpiewanie, gry zespołowe i konkursy. Zainteresowaniem cieszyły się również wypieki rodziców, oraz lody.