Otwarcie wystawy białoruskiej malarki Olgi Nowickiej pt.” Uściski światła i wody”.

We Wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury odbyło się otwarcie wystawy białoruskiej malarki Olgi Nowickiej pt.” Uściski światła i wody”.
Wernisaż został zorganizowany przez pana Ryszarda Sławczyńskiego – dyrektora Wrocławskiego Klubu Muzyki i Literatury, wśród licznie przybyłych gości gospodarz wernisażu powitał; Marinę Towarnicką – przewodniczącą Towarzystwa Miłośników Kultury Białoruskiej i Polskiej z Mińska ( Białoruś ), Leszka Solarka – wiceprezesa SWP-W, dr. Tadeusza Samborskiego – prezesa stowarzyszenia Krajobrazy w Legnicy, Jerzego Tendeckiego – prezesa Fundacji „Semper Fidelis we Wrocławiu oraz licznie przybyłych kresowian. Wernisaż poprzedziła część muzyczna, w której wystąpili Nadzieja Brońska( Białoruś ) śpiew, Witalij Oleszkiewicz ( Białoruś) – akompaniament.
W miesiąc marcu b.r. planowana wystawa prac pani Olgi Nowickiej będzie zorganizowana w Wałbrzychu.
Olga Nowicka urodziła się i mieszka w stolicy Białorusi Mińsku. Absolwentka Białoruskiej Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku, na kierunku wzornictwo przemysłowe. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem wnętrz.Mówi o sobie: „ Maluję, odkąd pamiętam. Kilka lat temu otrzymałam prezent – pudełko farb akwarelowych – i wtedy moje życie zmieniło się. Zajęłam się malowaniem akwarel. Pragnę za pomocą pędzla i kolorów wyrazić wszystko, co tkwi we mnie, w mojej twórczości pojawia się fabuła historyczna, są portrety, ale lubię również krajobrazy oraz bukiety kwiatów. Cały czas się uczę, wypełnianie kartki papieru dostarcza za każdym razem barwnych emocji, które mnie wzbogacają”. Prace autorki znajdują się w prywatnych kolekcjach na Białorusi, w Rosji, Niemczech, Grecji, na Tajwanie w Polsce, na Słowacji, Ukrainie, Litwie, Turcji, Chinach, Malezji, Holandii, USA.