Konkurs wiedzy o Rosji – DO ROSJI Z PIŁKĄ!

Dla tych, którzy lubią piłkę nożną i podróże!

Dla każdego, kto jest otwarty na świat, nowe idee i inicjatywy!

Dla wszystkich, którzy pragną podjąć wyzwanie i zwyciężyć!

Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia, wspierające inicjatywy w dziedzinie kultury oraz wymianę młodzieży pomiędzy Polską a Rosją, proponuje unikatową możliwość!

Właśnie Ty możesz pokibicować reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji!

Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o Rosji i rosyjsko-polskich związkach kulturalnych i historycznych «Do Rosji z piłką!»

Jeśli masz obywatelstwo polskie, ukończyłeś/ukończyłaś 18 lat, ale nie ukończyłeś/ukończyłaś 36 lat, jesteś pełen/pełna energii i chęci pokibicować ulubionej drużynie podczas najważniejszego wydarzenia piłkarskiego, masz szansę wygrać podróż do Moskwy, Kazania i Wołgogradu w okresie od 19 do 29 czerwca na mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej. Jest to możliwość nie tylko obejrzenia trzech meczów mundialu na własne oczy, lecz również poznania na żywo przedstawicieli różnych kultur tak rozmaitego i wielonarodowego państwa, odwiedzenia i ujrzenia prawdziwej Rosji.

Trzech zwycięzców wybierze Jury w składzie:

  1. Stanisław Czerczesow – współprzewodniczący Jury ze strony Rosji, selekcjoner reprezentacji Rosji w piłce nożnej;
  2. Mirosław Hermaszewski – współprzewodniczący Jury ze strony Polski, pierwszy polski kosmonauta, Bohater Związku Radzieckiego;
  3. Wiktor Jerofiejew – pisarz, literaturoznawca, prezenter radiowy i telewizyjny;
  4. Maciej Rybuś – pomocnik w reprezentacji Polski oraz w rosyjskim klubie «Lokomotiw»;
  5. Nikołaj Kolada – aktor, dramatopisarz, reżyser «Kolada-teatr», Zasłużony Działacz Sztuk Federacji Rosyjskiej, laureat Międzynarodowej Nagrody im. Konstantego Stanisławskiego;
  6. Barbara Włodarczyk – polska dziennikarka i pisarka.

Koszty dojazdu, wizy i zakwaterowania w hotelach również pokrywa organizator konkursu. 

Zapoznanie się z treścią Regulaminu oraz zadaniami konkursowymi jest możliwe na oficjalnej stronie internetowej – russia2018.rospolcentr.ru.

Konkurs rusza 8 kwietnia, więc będziesz miał/miała dokładnie 13 dni, by nie później niż 20 kwietnia włącznie przekazać swoje odpowiedzi na pytania konkursowe.

A więc – czy jesteś gotów/gotowa podjąć wyzwanie? Jeśli tak – do dzieła!  

Czekamy na Ciebie w Moskwie już 19 czerwca!