Konferencja „Kobiety dla Polskiej Wsi”

Członkowie Podlaskiego Oddziału Wojewodzkiego SWPW aktywnie działają na wielu płaszczyznach: kulturalnej, naukowej, sportowej i społeczno-gospodarczej. 
*W październiku 2023 r. na zaproszenie Rady Kobiet w rolnictwie uczestniczyła  dr Jolanta Puczel  w konferencji pod nazwą „Kobiety dla Polskiej Wsi”. Konferencja odbywa się w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie. Podczas konferencji został rozstrzygnięty konkurs pod taką samą nazwą, do którego Pani Jolanta Puczel została nominowana 🙂 ,,Kobiety dla Polskiej Wsi „kategoria – Kobieta w nauce.
Co powiedziała członkini SWPW w Białymstoku jeszcze przed ogłoszeniem wyników?
„Bez względu na wyniki konkursu chciałam serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Współpraca Polska Wschód Oddział Podlaski, szczególnie Wiceprezes Agnieszce  Nazaruk-Zdanuczyk za zgłoszenie mojej kandydatury, za docenienie działalności na rzecz rozwoju rolnictwa i kształceniu młodego pokolenia, a także za działalność na rzecz kobiet.
Szanowni Państwo, nie udało się zdobyć głównego tytułu, ale wysoko zostałam oceniona przez kapitułę konkursową za co serdecznie dziękuję. Nie zwalniam tępa swojej pracy pod kątem naukowym i edukacyjnym i już wkrótce spotykam się z młodzieżą szkół średnich o profilu rolniczym i z kobietami KGW z Wasilkowa🙂„.
Pani Jolanta Puczel została również zgłoszona przez studentów, absolwentów Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży w Plebiscycie Edukacyjnym 2023 w kategorii Nauczyciel Akademicki. Plebiscyt prowadzi Kurier Poranny i Gazeta Współczesna.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.