Koncert „Planeta Anna”

Wałbrzych – Mieroszów 10.06.2017 r.

 Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód oddział w Wałbrzychu po raz kolejny będzie gościł laureatów Festiwalu Piosenki Anny German “Eurydyka”  w Mińsku. Od pięciu lat festiwal organizowany jest przez Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej   w Mińsku ( Białoruś) oraz  Marynę Towarnicką i Witalija Aleszkiewicza.

 Organizatorami koncertu pt. “Planeta Anna “ , który   odbędzie się 10 czerwca 2017 roku , o godz. 18.00  w Mieroszowskim Centrum Kultury są: SWP-W Oddział w Wałbrzychu, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Gmina Mieroszów.

Mecenat nad koncertami  sprawuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

W koncercie wystąpią :

 Anastazja Subocz, Halina Sokolnik, Krystyna Burak, Julia Skurko i zespół instrumentalny „Ars Longa”. Zespół wokalny „Wszystko w porządku”.

Oprócz  laureatów wystąpią  w koncercie wystąpią zaproszeni artyści: Nadzieja Brońska, Iwan Iliczow, duet  „Wspólna Wędrówka”.

W ich wykonaniu usłyszymu między innym  utwory: „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki”, „Wróć do Sorrento”, „Tylko raz w roku kwitną sady”, „Nadzieja” i wiele innych. Wszystkie utwory z repertuaru Anny German będą prezentowane w oryginalnych aranżacjach i zostaną wykonane w języku polskim, rosyjskim I włoskim.

 

Oprac. M.Solarek