III GALA KRESOWA

Wydarzeniem specjalnym był międzynarodowy koncert artystów z Polski – Białorusi, Ukrainy, Uzbekistanu pt. „Śpiewnik domowy”, który realizowany jest w ramach obchodów 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Koncert realizowany jest przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Kultury Białoruskiej i Polskiej w Mińsku, którego przewodniczącą jest Pani Marina Towarnicka – laureatka Medalu Mickiewicz- Puszkin , którym uhonorowało ją w br. Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód.
W koncercie wystąpili; Halina Sokolnik – solistka Państwowej Filharmonii w Mińsku, wokalistka Nadzieja Brońska z Mińska, Marta Perchacz z Ukrainy,Inna Kamarian z Uzbekistanu – laureatka wielu międzynarodowych konkurów, zespół wokalny „Koleżanki tego Pana” oraz chór „Głos duszy” – działający przy kościele św. Szymona i św. Heleny w Mińsku . Kierownikiem muzycznym koncertu jest Witalij Aleszkiewicz, reżyserem koncertu -Marina Towarnicka

Koordynatorem i realizatorem programu III Gali Kresowej był Oddział Wałbrzyski SWP-W.
Zadanie zrealizowane zostało ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w ramach kalendarza wydarzeń kulturalno – sportowych 2019 oraz środków własnych SWP-W.