Apel ws pomocy dla młodej Polki ze Lwowa!!!

15-letnia Agnieszka Baczyńska współpracująca z Polskim Radiem Lwów doznała ciężkich obrażeń wskutek nieszczęśliwego wypadku. Rodzina i bliscy proszą o pomoc.

Agnieszka Baczyńska ma 15 lat i jest uczennicą 9 klasy polskiej szkoły średniej im. św. Marii Magdaleny we Lwowie. Wesoła i zawsze aktywna, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona – tak mówią o niej znajomi. Agnieszka udziela się w Radiu Lwów od dziecka. Zaczynała od czytania wierszyków przy mikrofonie. Ostatnio prowadziła rubrykę pt. „Stworzenia małe i duże” oraz przygotowywała prognozę pogody. Kilka miesięcy temu podjęła się prowadzenia na żywo w eterze audycji młodzieżowej lwowskiego radia oraz zaczęła uczęszczać jako dziennikarka na konferencje.

W niedzielę 17 maja br. dzieci, jak to zazwyczaj bywa, poszły trochę odpocząć. Wszyscy w dzieciństwie łaziliśmy po drzewach i chodziliśmy po starych opuszczonych budynkach, bo takich we Lwowie jest mnóstwo. W takich miejscach spędzało się wagary czy po prostu umawiało z przyjaciółmi. To było najprzyjemniejsze czasy w młodości. Agnieszka Baczyńska właśnie w czasie takiej wędrówki spadła z wysokości, poślizgnąwszy się w budynku przy ul. Zaliznycznej 7. Diagnoza lekarzy: zamknięty uraz głowy, wstrząs mózgu, złamanie kręgosłupa na odcinku klatki piersiowej, tępy uraz brzucha, szok traumatyczny II stopnia.

Agnieszka została przetransportowana ze Lwowa do Polski i 27 maja poddana operacji w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem. Operacja odbyła się na zasadzie komercyjnej i obecnie brakuje środków na pełne uregulowanie należności. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód, 13 lipca Agnieszka została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i obecnie odbywa rehabilitację. Cały proces rehabilitacji oraz późniejsze przystosowanie mieszkania we Lwowie do potrzeb osoby niepełnosprawnej będzie wiązało się z dużymi kosztami.

Prosimy o pomoc każdego, komu nie jest obojętny los tego dziecka…

Wpłaty prosimy kierować na konto bankowe Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód z dopiskiem: DLA AGNIESZKI
Pekao sa: 71-1240-6003-1111-0000-4947-3465